Anasayfa » Çözüm Merkezi » Renk Kartelaları

RENK KARTELALARI

Serigrafi ve tampon baskı ile çeşitli zeminler üzerinde çok farklı renk tonlarına ulaşabilmek için geniş bir mürekkep yelpazesine ihtiyaç vardır.
C-MIX 2000 renk karışım sistemi sayesinde Coates Serigrafive Tampon Baskı Mürekkeplerinin ana renk tonlarını ,kartelada verilen formülleri ve/veya oranları kullanmak sureti ile, karıştırarak istenenözel renk tonlarına ulaşabilirsiniz. Bu renk karışım sistemindeki ana renkler yarı şeffaf oldukları için pantone gibi nispeten canlı ve derin renk tonlarına ulaşılması mümkündür. Ancak aynı sebepten dolayı da örtücülükleri sınırlıdır.
Bu renk sistemine ek olarak, direkt uygulanacak Standart renk tonu sistemi ve çok örtücü StandartHD renk tonu sistemi mevcuttur. Geniş renk yelpazemiz gümüş tonları, bronz mürekkepler, floresan ve efekt mürekkepleri ile tamamlanmaktadır.
Bu web sitesinde görüntülenen tüm renklerin gücü ve tonu, teknik nedenlerden dolayı orijinalinden farklı olabilir ve sadece referans içindir.

C-MIX 2000

Pantone, RAL, HKS ve diğer renk referanslarını karıştırmak için parlak, tek pigmentli
12 yarı şeffaf C-MIX 2000 rengi, çeşitli renk sistemlerine veya müşteriye özel, özellikle Pantone ve HKS’nin parlak tonları gibi, renk tonlarının elde edilebilmesi için çok uygundur.
Her bir temel rengin yalnızca bir pigment içerdiği anlamına gelen mono pigmentasyon, hızlı ve kolay renk eşleştirme sağlar. Ücretsiz Formül Yönetimi C-MIX 2000 veri tabanımızla tarafınıza Pantone, HKS ve RAL renkleri için 1 veya 2 bileşenli mürekkep serilerine ayrılmış kılavuz formülasyonlar sunulmaktadır.

Fiziksel özellikleri nedeniyle, Pantone ve HKS gibi C-MIX 2000 renklerine sahip formülasyonlar, öncelikle beyaz veya açık renkli zeminlere baskı yapmak için kullanılır.

STANDART

Klasikler. Yoğun renk, orta düzeyde örtücülük
10, 11, 12 vb. renk numaralarına sahip standart renkler, Pantone öncesi ve benzeri zamanlardan kalma klasik kromatik renklerimizdir. Baskı ustası burada birkaç sarı, kırmızı ve mavi ton arasından en uygun tonu seçebilir. Çoğu standart renk, ton başına birden fazla pigment ile üretilir ve orta ila iyi derece arasında bir örtücülüğe sahiptir.

STANDART HD

Eşsiz Örtücülük
Şeffaf, siyah, çok koyu veya renkli zeminlere baskı, serigrafi ve tampon sık karşılaşılan bir durumdur. Böylesi bir durumda iyi bir sonuç için mümkün olan en iyi örtücülük gereklidir. 12 Standart HD tonu (10 renk, siyah, beyaz) çok yüksek konsantrasyonda özellikle opak pigmentlerle formüle edildi. Mürekkep çeşitlerimizin çoğunda standart HD tonları mevcuttur.

ALTIN VE GÜMÜŞ

Parlayan her şey altın değildir …
Altın, gümüş ve Bronz. 4 farklı tür yaldız mürekkep sunuyoruz: B, AB, MG ve MI. Yaldız B, çok yüksek bir opaklık gösterir. Baskıya hazır mürekkep olarak, aynı zamanda mürekkep serilerimizin E50 verniğine karıştırılabilen pasta veya toz olarak da mevcuttur. Yaldız AB, baskıya hazır bir mürekkeptir. Bulaşmaya ve yapraklanmaya karşı dirençlidir ve iyi bir örtücülüğe ve parlaklığa sahiptir. Yaldız MG (metal parlak) orta derecede örtücülükle birlikte çok parlaktır. Yaldız MI, cam arkasına yazdırmak için bir ayna mürekkebidir. Diğer bronz mürekkeplerin aksine, bronz MI yalnızca bağımsız bir mürekkep serisi olarak mevcuttur.

FLORESAN MÜREKKEP